DEBUG:
DEBUG:
DEBUG: basic
Wrócimy

Do naszych drogich przyjaciół w Unii Europejskiej.

31 stycznia zobaczycie nagłówki tabloidów o fajerwerkach i ulicznym świętowaniu wzdłuż UK, ale co najmniej połowa z nas wolałaby wcale nie występować. Głosowaliśmy za pozostaniem w referendum w 2016 roku ponieważ doceniamy wszystko co członkostwo w Unii Europejskiej nam przyniosło.

Ciężko przecenić wartość czterech wolności, którymi my w UK cieszyliśmy się jako obywatele Unii Europejskiej. Wielu z nas podróżowało, pracowało, kochało i mieszkało w różnych państwach członkowskich. Korzystaliśmy z niespotykanego dostępu do produktów i żywności, które mogliśmy importować bez ceł. Nasze życie i kultura wzbogaciły się dzięki strumieniowi ludzi z 27 innych krajów. Niektórzy z nas zamieszkali w tych 27 krajach członkowskich a kilka milionów ludzi z tych krajów wybrało życie w UK.

Skorzystaliśmy i wzrośliśmy dzięki tym interakcjom, zarówno przypadkowym jak i planowanym. Nasze prawa jako obywateli brytyjskich zostały dzięki członkostwu wzmocnione. Czy to w sferze zatrudnienia, opieki społecznej, praw człowieka czy choćby okresu pokoju – mieliśmy korzyści. Europejski Fundusz Społeczny był głównym instrumentem wspierania usług dla mniej uprzywilejowanych członków naszego społeczeństwa, zwłaszcza kobiet w niskopłatnych zawodach.

W sprawie kryzysu klimatycznego, gdzie współpraca jest kluczem do zmniejszenia łącznej emisji, Unia Europejska przewodziła poprzez wyznaczanie celów i standardów.

Mamy poczucie, że pozbawienie nas obywatelstwa Unii Europejskiej jest zbrodnią przeciwko wszystkiemu o co walczyliśmy i nigdy na to nie „machniemy ręką”.

Nie dla nas więc bicie dzwonów, szampan i uliczne celebracje 31 stycznia. Tylko żelazna wola zachowania wartości, które uosabialiśmy jako obywatele Unii Europejskiej. I obietnica wobec naszej rozszerzonej rodziny w Europie:

Wrócimy!

Be the first to comment

Please check your e-mail for a link to activate your account.